Greece Rally: Μεγαλειώδης επίλογος σε ένα δύσκολο αγώνα

Τελευταία αγωνιστική ημέρα και οι αναβάτες είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν μια μέρα γεμάτη enduro! Ένας μεγαλειώδης επίλογος σε ένα δύσκολο αγώνα, το Greece Rally 2021.

Όπως; Κάθε χρόνο, η 7η Ειδική Διαδρομή είναι αφιερωμένη στο enduro και οδηγεί τους αναβάτες σε ένα κύκλο στο Σέλι, μέσα από Πατρίδα, Φυτιά, Αρκοχώρι, Κάτω Βέρμιο, και Κουμαριά. Ιδανική διαδρομή για τις μικρότερες μοτοσυκλέτες!

Πρώτος στο τερματισμό έφτασε και πάλι ο Σλοβάκος #1 Stefan SVITKO που κέρδισε και την γενική κατάταξη του φετινού Greece Rally 2021. Του αξίζουν θερμά «Συγχαρητήρια» καθώς φτάνει τις 5 νίκες σε αυτό τον αγώνα! 2ος ήταν ο Αυστριακός #322 Tobias EBSTER και 3ος ο Λιθουανός #2 Arunas GELAZNINKAS που πλαισίωσαν και τις υπόλοιπες θέσεις του βάθρου στην γενική κατάταξη (3ος και 2ος αντίστοιχα).

Οι Έλληνες αναβάτες ανταποκρίθηκαν σθεναρά στις απαιτήσεις του δύσκολου αγώνα. Συγκεκριμένα, ο Βασίλης Στογιάνος #12 ήταν νικητής στην Κατηγορία 1 (έως 250cc) με τον αδελφό του Γιώργο #11 να τερματίζει στην 3η θέση.

Ο Χρήστος Πελούσης #51 με την παλαιότερη μοτοσυκλέτα του αγώνα, ένα γερασμένο αλλά ετοιμοπόλεμο Suzuki DR 650, κατάφερε να ολοκληρώσει τις διαδρομές, στην 2η θέση της Κατηγορίας 5 (έως 700cc)