Σημαντικές διακρίσεις του ΣΧΟ Βεροίας στον διεθνή αγώνα RollerSki στο Μέτσοβο και τα Ιωάννινα

Το Σαββατοκύριακο 5 & 6 Σεπτεμβρίου 2020, διεξήχθη διεθνής (FIS) αγώνας ρόλλερ-σκι στο Μέτσοβο και τα Ιωαννίνα. O ΣΧΟ Βέροιας συμμετείχε με 3 αθλητές οι οποίοι γύρισαν όλοι με μετάλλια και διακρίσεις στις αποσκευές τους!

Την Κυριακή 06/09/2020, στην κατηγορία ΠΑΜ για το αγώνισμα του σπρίντ (1,2χλμ) ο Τσομπάνης Συμεών – Γεώργιος κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, ανεβάζοντας τον ιστορικό ΣΧΟΒ στην κορυφή του βάθρου. Στον ίδιο αγώνα ακολούθησε ο Γιαννουλάκης Γεώργιος στη 2η θέση, κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο κάνοντας έτσι το 1 -2 για τον σύλλογό μας !

Την ίδια ημέρα, στην κατηγορία Παίδων για το αγώνισμα του σπρίντ (1,2χλμ) ο Γιαννουλάκης Χρήστος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο, πραγματοποιώντας εξαιρετική επίδοση στο ντεμπούτο του στην κατηγορία. Στην ίδια κατηγορία, κατέκτησε την 4η θέση στο αγώνισμα 2,5χλμ ανάβασης, σε μία απαιτητική διαδρομή με 150μ θετικής υψομετρικής διαφοράς.