Με τρεις συμμετοχές ο Βικέλας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20

Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 9,10 Ιουλίου στο ανακαινισμένο στάδιο των Σερρών το Παν/νιο πρωτάθλημα στίβου της κατηγορίας Κ-20. Ο ΟΚΑ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ συμμετείχε με τρείς αθλητές .

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ συμμετείχε στα 800 μ. Στον πρωινό προκριματικό του αγωνίσματος έτρεξε την απόσταση σε 1'58''23 και πέρασε στον τελικό με την τρίτη καλύτερη επίδοση. Στον απογευματινό τελικό έτρεξε την απόσταση σε 1'56''86 και τερμάτισε στην 6η θέση Ο Αθανασάκης αγωνίζεται στην κατηγορία Κ-18 αφού είναι 17 χρονος, και θα αγωνισθεί με την εθνική ομάδα παίδων στην διεθνή συνάντηση ΕΛΛΑΣ-ΚΥΠΡΟΣ στις 20 Ιουλίου.

Η 17χρονη επίσης αθλήτρια του συλλόγου ΤΑΝΙΑ ΠΙΣΚΟΥ έκανε ατομικό ρεκόρ στον τελικό του ακοντισμού κοριτσιών ρίχνοντας το ακόντιο στα 34.25 μ. και κατέλαβε στην 8η θέση στον τελικό του αγωνίσματος.

Ο τρίτος αθλητής ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΠΥΡΟΣ που συμμετείχε για πρώτη φορά σε παν/νιους αγώνες έτρεξε τα 100 μ. σε 11''52 και τερμάτισε στην 29η θέση, και τα 200μ, σε 24''02