Έξι μετάλλια για τους παλαιστές της Αλεξάνδρειας

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε για τους αθλητές του Παλαιστικού Συλλόγου Αλεξάνδρειας «ὁ Ἠμαθίων», η συμμετοχή τους στους Πανελλήνιους Αναπτυξιακούς Αγώνες πάλης στην άμμο, διοργάνωση η οποία φιλοξενήθηκε στα Μεσάγκαλα Λάρισας το Σάββατο 16 Ιουλίου.

Πιο συγκεκριμένα:

Ο Γκουγκούδης Δημοσθένης κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των +80 κιλών Εφήβων.
Δύο χρυσά μετάλλια για την Γκουγκούδη Γεωργία η οποία αγωνίστηκε σε δύο ηλικιακές κατηγορίες, στα +40 κιλά των Παγκορασίδων και στα 60 κιλά Κορασίδων κατακτώντας την 1η θέση και στις δύο ηλικιακές κατηγορίες.

Χρυσό μετάλλιο και για τον Τσακυρίδη Γρηγόριο ο οποίος κατέκτησε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία των Παμπαίδων Γ’.

Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Στεφανίδης Πέτρος στους Παμπαίδες Α’, και

Ο Πόλος Νικόλαος στους Παμπαίδες Β' κατέκτησε Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Η διοίκηση συγχαίρει τους αθλητές καθώς και τους προπονητές Κουκλίδη Χαράλαμπο και Σαββίδη Νεκτάριο για την διάκρισή τους και εύχεται πάντα επιτυχίες.