Δεκατρία μετάλλια κατέκτησε ο Ημαθίωνας στο Βορειοελλαδικό Πρωτάθλημα Παγκρατίου

imathion giannitsa

Την Κυριακή 8 Φεβρουαρίου στον Παλαιό Μυλότοπο Γιαννιτσών πραγματοποιήθηκε το Βορειοελλαδικό Πρωτάθλημα Παγκρατίου Αθλήματος με απόλυτη επιτυχία ξεπερνώντας τις 350 συμμετοχές αθλητών/τριων από 18 συλλόγους της βορείου Ελλάδος.

Ο αθλητικός σύλλογος ΗΜΑΘΙΩΝ συμμετείχε στο πρωτάθλημα με 17 αθλητές/τριες όπου μετά από μια εξαιρετική εμφάνιση κατάφεραν να κατακτήσουν συνολικά 13 μετάλλια, ευχάριστη έκπληξη ήταν η junior team του συλλόγου μας όπου εάν και ήταν η πρώτη τους εμφάνιση σε επίσημους αγώνες, όχι μόνο μπόρεσαν να σταθούν αντάξια στην παλαίστρα αλλά και πολλοί εξ΄αυτών κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο και να κρεμάσουν στο λαιμό τους το πρώτο τους μετάλλιο...