Εύκολα στο Αιγίνιο ο ΑΟΚ - Έχασε ο Ζαφειράκης

Άνετη νίκη σημείωσε στο Αιγίνιο ο ΑΟΚ. Επικράτησε με 37-83 και μετρά επτά νίκες σε ισάριθμα ματς. Το ματς δεν αντέχει σε υψηλή κριτική. Ο ΑΟΚ ξέφυγε στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, δημιούργησε διαφορά ασφαλείας στο ημίχρονο και εκτόξευσε πολύ ψηλά το προβάδισμά του στο δεύτερο μέρος.

Δεκάλεπτα: 14-29, 23-50, 33-65, 37-83.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: (Λοτζανιώτης) Αργυρόπουλος, Κοιλιάς, Καλαβρινός, Στογιαννόπουλος 9 (1), Στάμος 8 (2), Κουτούπας, Στάμος, Τσότσλλι, Βουλτσίδης 8 (2), Βουτρακόπουλος 7, Μελίδης 8.

ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ: (Τριχόπουλος) Κόγκας 4, Ουσουλτζόγλου 19 (4), Καραθανάσης 5 (1), Αβραμίδης 5 (1), Ιωαννίδης 4, Κασαμπαλής 15, Τριχόπουλος 9 (3), Χρήστου 3 (1), Χαραλαμπίδης 19 (1).

Έχασε ο Ζαφειράκης

Ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισε από τον Βατανιακό ο Ζαφειράκης με 65-64. Το ματς ήταν σε όλη του την διάρκεια ντέρμπι. 2’ 41” πριν το φινάλε ο Βατανιακός βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 65-64 με τις δύο ομάδες να αποτυγχάνουν να σημειώσουν κάποιον πόντο μέχρι την εκπνοή της αναμέτρησης και την ομάδα της Κατερίνης να κατακτά το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Ντόγκας.

Δεκάλεπτα: 20-24, 41-39, 56-58, 65-64.

Βατανιακός (Χοτοκουρίδης): Κοτσίμπελης, Σιαπάκας 12 (4), Λάλλας, Βαρβούτης 8, Μεσκούρης 5, Πόσιος 3, Γιαμούζης 5 (1), Τζήμας, Ακερμανίδης 1, Γαλανός 4, Μπίσμπας 22 (5), Αμανατίδης 5.

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 4 (1), Μώκας, Μουρατίδης 18 (2), Ζιάνης, Βαδόλας, Νικολαΐδης 6, Τούφας 16 (2), Σκουλαριώτης 12, Σιδηρόπουλος 4, Δίντσης 4, Σαμαράς.