Λύγισε στο τελευταίο τέταρτο ο Ζαφειράκης στην Δράμα

Την ήττα με 28-21 γνώρισε στην Δράμα ο Ζαφειράκης, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής. Οι Ναουσαίοι ήταν στο ματς για 45 λεπτά αλλά δεν είχαν την ίδια διάρκεια στην απόδοσή τους και λύγισαν στο τελευταίο τέταρτο.

Για 40 λεπτά ο Ζαφειράκης είχε τον έλεγχο του αγώνα. Από εκεί και πέρα, η Δράμα ισορρόπησε και στο τελευταίο τέταρτο δημιούργησε ένα προβάδισμα στο σκορ που το διατήρησε έως το τέλος.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-4, 6-6, 9-9, 10-12, 13-15 (ημχ), 14-16, 17-17, 20-18, 24-20, 24-20, 28-21.

Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης, Μπουγκαρίνοβιτς 2, Νίκολιτς 8, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Τορνικίδης 3, Τόσκας 3, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Κουρτίδης, Παπαδόπουλος 3, Σίνα 3.

Ζαφειράκης (Δεληγιάννης): Κανιζάι 6, Πίτος, Θεοδωρόπουλος 8, Δασκαλόπουλος, Γαλίτης, Μπόλας 3, Πινακούδης, ΛεΠεγιέ, Διδασκάλου, Τσάτσας 1, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 2, Τσαγκεράς 1, Καραμπέλκος.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-7. Πέναλτι: 0/0 – 4/4