Έχασε στην Κέρκυρα ο Φίλιππος

Την ήττα με 30-24 γνώρισε στην Κέρκυρα ο Φίλιππος. Οι "ερυθρόλευκοι" είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο μέρος αλλά στην επανάληψη δυσκολεύτηκαν στο σκοράρισμα και έμειναν πίσω στο σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Φίλιππος έλεγξε τον ρυθμό και διατήτησε ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ. Στο δεύτερη μέρος όμως, η Βεροιώτικη ομάδα δεν βρήκε λύσεις στην επίθεση, σημείωσε μόλις πέντε γκολ από το 40′ έως το 55′ και επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν προβάδισμα 3-4 τερμάτων και να το συντηρήσουν έως το τέλος.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-5, 5-7, 8-9, 12-13 (ημχ), 15-14, 18-16, 20-17, 23-20, 25-21, 30-24

Φαίακας (Μιχαλάκης): ΕλΧαραγκαουί, 3, Τσίλης 6, Τζούλοβιτς 8, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόντης 3, Κοσκινάς, Κυπριώτης, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Ζέρβας, Γεωργαλής, Μάνιτς 7, Προβατάς, Νάστος.

Φίλιππος (Παυλίδης): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 3, Άγκοβιτς, Σόφρανατς 2, Ατσίμοβιτς, Εμμανουήλ, Κουκουτσίδης 2, Κυριακίδης, Στανκίδης, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 2, Μπαλτατζής 4, Ρίζος, Λυκοστράτης, Μιρβόβιτς 8.

Διαιτητές: Κινατζίδης – Φωτακίδης. Δίλεπτα: 7-8. Κόκκινες: Δελλής (54:06 – τρία δίλεπτα) – Σόφρανατς (54:35 – τρία δίλεπτα), Μούγιτς (59:57 – παρεμπόδιση ρίψης, δεν κρατήθηκε δελτίο) Πέναλτι: 2/4 – 0/0.