Έχασε στην Δράμα ο Ζαφειράκης

Την ήττα με 29-26 γνώρισε στην Δράμα ο Ζαφειράκης. Οι Δραμινοί έλεγξαν απόλυτα το ματς, δημιούργησαν διαφορά ασφαλείας και έφτασαν στη νίκη χωρίς να κινδυνεύσουν.

Στο πρώτο τέταρτο οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ. Από εκεί και μετά οι γηπεδούχοι πήραν "κεφάλι" στο σκορ και προηγήθηκαν με 12-6 στο 26'. Το ημίχρονο έκλεισε με 16-9 και τους γηπεδούχους να ελέγχουν την κατάσταση.

Στο ξεκίνημα του β' μέρους η Δράμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 19-10 στο 34' και αγκάλισαν πολύ νωρίς τη νίκη. Στο 44' η διαφορά έφτασε τα δέκα γκολ (23-13) και στο 46' τα δώδεκα (26-14) κι εκεί ουσιαστικά κρίθηκε το ματς. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, ο Ζαφειράκης περιορίστηκε μόνο στο να μειώσει την διαφορά.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-3, 6-4, 9-6, 11-6, 16-9 (ημχ), 19-10, 20-13, 24-13, 26-16, 27-20, 29-26.

Διαιτητές: Γράψας – Κυριακού. Δίλεπτα: 6-3. Πέναλτι: 2/3 – 1/3

Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Βασιλείου, Παπάζογλου, Μπάρμπας, Μωραΐτης 4, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Τορνικίδης 1, Τόσκας 6, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Παπαγεωργίου, Ζιβούλοβιτς 4, Παπαδόπουλος 7, Σίνα 1.

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληγιάννης): Αθανασίου 1, Μπόλας 2, Κανιζάι 4, Τζουβάρας, Τσαγκεράς 3, Θεοδωρόπουλος 3, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος, Μισαηλίδης 7, Μπιλιούρης, Αποστολίδης 1, Λενός, Μίλοβιτς 2, Βαφείδης 1, Τσάτσας 1, Λόλας 1.