Πρώτη ήττα για την Βέροια

Την πρώτη της φετινή ήττα γνώρισε η Βέροια. Στο πρώτο ματς της β' φάσης έχασε με 32-28 από το Καματερό.

Το ματς ήταν αμφίρροπο. Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά οι γηπεδούχοι έδειχναν να ελέγχουν την κατάσταση. Στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, οι γηπεδούχες περιόρισαν την Βέροια και μετέτρεψαν το 27-26 σε 32-28.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 5-5, 8-7, 11-9, 14-12, 16-15 ( ημίχρονο ), 19-18, 20-20, 23-20, 25-24, 27-26, 32-28.

Διαιτητές :  Βήτας-Σκλαβενίτης.

Στο 56.47'' απεβλήθη με κόκκινη κάρτα ο προπονητής της Βέροιας 2017, Τούτσης.

Στο 57.40'' απεβλήθη με απευθείας κόκκινη και στη συνέχεια με μπλέ κάρτα η αθλήτρια της Βέροας 2017 Νταβίντοβιτς για εξύβριση. Το δελτίο της κρατήθηκε.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ ( Δανήλος ) : Καντζούρα, Βασιλείου Μ., Δαμάσκου 3, Καζάκη 5, Καραμάνου 5,  Κούρτη 3, Χριστοπούλου, Χατζηαργυρού, Αλιφέρη 2, Α.Βασιλείου 11, Σπυροπούλου , Ρούσσου 3,  Ψαριώτη, Φακίνου, Καραχάλιου.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Τούτσης): Νάτσο 1, Καραμπατζάκη 1, Μαρτινόφσκα 2,  Λύτρα 1, Ανδρονικίδου 4, Πιτούλια, Νταβίντοβιτς 7, Γεωργιάδου , Κωνσταντινίδου 12, Παπαδοπούλου.